Оцінка цілісних майнових комплексів

Цілісних майновий комплекс — це сукупність активів підприємства розглядаються як єдине ціле.

У цей комплекс входять об’єкти нерухомості, земля, яка перебуває у власності компанії, обладнання, яке використовується для виробництва, всі матеріальні та нематеріальні активи, дебіторська заборгованість, транспорт, інженерні комунікації, а також ділова репутація компанії.

Якщо говорити простіше, цілісний майновий комплекс (ЦВК) — це об’єкт із завершеним циклом виробництва, нерухомістю і активами.

Наша компанія має величезний досвід оцінки підприємств (заводів, фабрик, комбінатів) подібного роду. Це складна послуга, що вимагає залучення великої кількості експертів з різних сфер бізнесу, великого часу, що витрачається на дослідження, і, звичайно, досвіду, якого нам не позичати, адже послуги оцінки ми надаємо з 1994 року і за цей термін нашими фахівцями було оцінено величезна кількість середніх і великих промислових підприємств України.

Оцінка цілісних майнових комплексів проводиться в разі продажу або придбання бізнесу, його реструктуризації, для прийняття зважених рішень власником або менеджментом компанії, для отримання кредиту в банку або залучення інвестицій у виробництво, для оподаткування і для бухгалтерського обліку, операціях з цінними паперами, а також для вирішення судових спорів.

При складанні звіту наші оцінювачі враховують безліч факторів, що впливають на ринкову вартість підприємства. У список факторів, що впливають на вартість комплексу можна віднести вартість нерухомості і земельних ділянок, якість продукції та попит на неї, запаси товару і сировини на складах, стан устаткування і необхідність інвестицій в його обслуговування або переобладнання в майбутньому, технологічність виробничих ліній і можливості впровадження інновацій, імідж (ділова репутація) компанії, якість менеджменту і безліч інших даних.

Таким чином, підприємство оцінюється як єдине ціле з урахуванням взаємного впливу всіх факторів і обставин, що визначають його ринкову вартість.

Ця послуга замовляється в наступних випадках:

  • Покупку або продаж підприємства або частини виробництва
  • Залучення інвестицій в бізнес
  • Отримання кредиту в банку
  • Розділу майна власниками