Інтелектуальна власність може становити більше 30% вартості бізнесу

Отримання свідоцтва про реєстрацію авторського права не гарантує його повноцінний захист, оскільки при виникненні суперечок і судових розглядів суд, як правило, стає на бік того учасника процесу, хто раніше зареєстрував авторські права на спірний твір.

Недосконалість законодавчої бази призводить до правової колізії, коли правовласник може втратити авторських прав. Більш того, суд може зобов’язати виплатити компенсацію за порушення авторських прав на користь позивача, який раніше зареєстрував права на спірний твір.

Подібні ситуації можуть бути результатом необ’єктивною ідентифікації на порівнянність і схожість, що проводиться в процесі реєстрації авторських прав. Максимальні ризики знаходяться саме в об’єктивної ідентифікації (на схожість), особливо якщо вже йде процес судового розгляду.

Наш багаторічний досвід оцінки інтелектуальної власності показав, що для деяких організацій інтелектуальна власність — це більше 30% вартості бізнесу, а для високотехнологічних підприємств — і все 70-80%.

І втрата авторських прав на неї може привести до втрати ринкових позицій або навіть банкрутства організації. Тому необхідно з усією відповідальністю підходити до процесу реєстрації авторських прав, паралельно замовляючи професійну оцінку реєстрованого твори. Саме за результатами оцінки ринкової вартості нематеріального активу визначається розмір компенсації шкоди, заподіяної правовласнику незаконним використанням його патентів.

Додати коментар Ваш email не буде опублікований