Будівельний сервейінг — дань моді чи вимога часу.

Швидке зростання ринку будівництва на певному етапі, вплив загальносвітової фінансової кризи, обумовили загострення питання контролю фінансових витрат та якості будівництва під час реалізації інвестиційно-будівельних проектів.

В цих умовах виникла потреба у незалежному професійному зовнішньому контролю, що надається спеціалізованими інжиніринговими компаніями, завдяки діяльності яких є можливість істотно зменшити ризики, пов’язані з процесом будівництва, проведенням капітального чи поточного ремонту.

Однією із важливих складових конкурентоспроможності об’єктів нерухомості є показник якості зведення будівель, що обумовлює їх більш високу ліквідність, та знижує ризики додаткових витрат при експлуатації.

Питання ефективного управління нерухомістю після завершення будівництва також є об’єктом контролю компаній з фінансово-будівельного контролю, або як їх називають фахівці — сервейінгових компаній. Такою компанією є «Центр будівництва та будівельних експертиз».

До складу компанії входять досвідчені сертифіковані фахівці з наступних напрямів: фахівці зі складання та аналізу будівельних кошторисів, фахівці з технічного нагляду, аудитори, проектувальники, оцінювачі будь-яких видів активів, фахівці з багаторічним досвідом організації будівельних робіт.

Будівельний сервейінг

Робота компанії спрямована на супроводження об’єктів торгівельно-офісних та торгівельно-розважальних комплексів, логістичних центрів, житлових багатоквартирних будинків, індивідуального будівництва, готелів.

Фахівці компанії здійснюють технічний нагляд в будівництві, фінансовий контроль, аудит і контроль будівництва, управління нерухомістю (зданого об’єкту), контролює якість будівельних, ремонтних і оздоблювальних робіт. А також проводить обстеження і огляд стану будівель, споруд, будинків, котеджів.

Співпраця с сервейінговою компанією дозволяє замовнику будівництва мінімізувати витрати на будівельні проекти, професійно управляти процесами проектування, постачання, витрат, постачань устаткування, будівельних і інших робіт, що виконується протягом проекту. Досить ефективно залучення сервейінгової компанії використовується банками при проектному фінансуванні. Тобто коли банк кредитує забудовника, а об’єктом застави при цьому виступає сам об’єкт будівництва.

При такій схемі фінансування кредитору особливо важливо розуміння коректності будівництва, так як це напряму пов’язано з періодом повернення кредитних коштів і якісним функціонуванням об’єкту.

Напрямки роботи

Базовими напрямками, за якими надаються послуги:

 • організація і контроль проектування
 • управління будівництвом (служба замовника)
 • технічний нагляд за будівництвом
 • фінансовий контроль і аудит будівництва
 • проведення тендерів і підбір надійних підрядчиків, постачальників, проектувальників
 • консультування та практичні рекомендації щодо послуг матеріально-технічного забезпечення та інше.

Комплексне управління будівельними проектами складається з трьох етапів: передпроектний етап, етап проекту та етап будівництва. Передпроектний етап складається з визначення попередньої вартості проекту, планування і управління, підбору проектної організації на тендерній основі. Збору початково-дозвільної документації, отримання технічних умов на приєднання об’єкту до позамайданчикових міських мереж.

Етап проекту включає координацію проектних робіт, аудит і оптимізацію конструктивних рішень проекту для скорочення бюджету, узгодження проекту та підбір підрядних організацій на тендерній основі для реалізації проекту (будівництва об’єкту). Також підписання договорів з підрядниками з прийнятними для інвестора умовами.

Етап будівництва складається з участі у тендерних комісіях замовника, підписання договорів з підрядниками з прийнятними для замовника умовами, технічного нагляду за будівництвом і приймання робіт, фінансового контролю витрат на будівництво, закупівель і виконання робіт. В також введення об’єкта в експлуатацію та участь у приймальній комісії.

Фахівцями з сервейїнгу на всіх етапах будівництва здійснюються незаангажовані перевірки наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій та виробів, сертифікатів. Перевіряється відповідність виконаних робіт, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам держстандартів, будівельним нормам і правилам.

Забезпечується контроль обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації. Постійно ведеться облік прийнятих і оплачених робіт, проводиться оцінка результатів їх виконання, оформлення актів робіт та участь у роботі комісій при проведенні державних перевірок.

У межах управління проектом будівництва, ТОВ «Центр будівництва та будівельних експертиз» має практичний досвід виконання функцій замовника. Отримання та оформлення вихідних даних для проектування об’єктів будівництва, розробки інвестиційних намірів і ТЕО на будівництво, розробки концепції на будівництво об’єктів, отримання технічних умов на приєднання інженерних комунікацій, підготовки завдання на проектування та його технічний супровід.

Завдяки повному розумінню етапів та налагоджених багаторічних позитивних взаємовідносин з державними органами, сприяємо оформленню дозвільної документації на будівництво, техпереозброєння і реконструкцію в короткі строки.

А саме: дозволи на проведення підготовчих робіт, позитивні висновки державної будівельної експертизи, дозволи на виконання будівельних робіт, акти вводу об’єкта в експлуатацію, сертифікати відповідності збудованого об’єкту проектній документації, отримання свідоцтва на право власності на новозбудований об’єкт, співпраця щодо розробки та отримання технічної документації БТІ.

Як показала наша практична діяльність на ринку будівництва — потреба у сервейінгових послугах виникає як у приватних інвесторів при будівництві невеликих об’єктів, так і при реалізації проектів великих багатофункціональних об’єктів.

Серед об’єктів, яким ТОВ «Центр будівництва та будівельних експертиз» надає свої послуги з сервейінгу є:

 • ТРЦ «Гулівер» (Парус 2), за адресою Київ, Спортивна площа, 1
 • ТРЦ «Дрім Таун», що знаходиться в Оболонському районі Києва
 • Готельно-офісний комплекс та торговий центр «Домосфера» за адресою Київ, Столичне Шоссе, 101
 • «Лівобережний багатопрофільний торгівельний комплекс» (Золотий берег), за адресою м. Київ, вул. Микильсько–Слобідська, 1
 • Найбільша та найсучасніша в Україні молочна ферма ТОВ «Українська молочна компанія», Київська обл., с. Великий Крупіль
 • Житловий багатоповерховий будинок «Укрімпекс», Харків, пров. Отакара Яроша, 18
 • Житловий комплекс ТОВ «Барви-2005» (площа забудови 10 га.), Києво-Святошинський район, с. Гореничі

Також серед послуг компанії є оцінка всіх видів майна, аудиторські супроводження та перевірки.

Як показує наша практична робота – витрати на оплату послуг сервейінгових компаній багатократно окуповуються відповідно до економії коштів на будівництві та підвищують ефективність роботи служби Замовника.

Додати коментар Ваш email не буде опублікований