Закон про фінансову реструктуризацію вступив в силу

Сьогодні, 19 жовтня набув чинності Закон № 1414-VIII “Про фінансової реструктуризацію” що був раніше опублікований в газеті “Голос України”. Таким чином, прийнятий Верховною Радою в червні і підписаний Президентом в липні закон, офіційно діє. Він встановлює правила взаємодії кредиторів і боржникыв і описує механізм позасудовоъ реструктуризації проблемної заборгованості.

Важливим є те, що застосування закону є добровільним як стороною кредитора, так і боржника.

Закон України “Про фінансової реструктуризації” буде діяти тільки 3 роки і за задумом авторів, повинен сприяти оздоровленню реального сектора економіки. Підприємства, що застосували описаний механізм, повинні зберігати працездатність в умовах фактичного дефолту.

Закон надає інструмент врегулювання питань проблемних кредитів і дає можливість компанії-боржнику впорається з тимчасовими фінансовими труднощами.

Обов’язковою умовою застосування закону є оцінка фінансів підприємства боржника незалежним експертом і прийняття результатів звіту стороною кредитора. У разі негативного висновку експерта про можливість реструктуризації заборгованості, цей факт стає підставою для припинення реструктуризації боргу.

Учасниками механізму описаного в законі є юридичні особи-боржники, кредитори і незалежні експерти. Ініціатором процесу буде боржник. Отримати згоду на застосування процедури можна в разі, якщо на це дасть згоду один або кілька кредиторів яким належить не менше половини загальної суми заборгованості.

Моніторинг реструктуризації заборгованості здійснює наглядова рада, яка буде складаєтися з представників Міністерства фінансів, Мін’юсту, Мінекономрозвитку і НБУ.

Для боржника, застосування процедури надає такі можливості: тимчасового припинення зобов’язань перед кредиторами, можливість залучення додаткового фінансування, зміни термінів погашення боргу, процентних ставок, часткового його списання та збереження працездатності компанії.

Кредитор же, в свою чергу, отримує гарантії повернення боргу.

У разі успішної роботи закону, кількість проблемних кредитів має значно знизитися, підприємства-боржники отримати шанс на друге життя, а банки, на думку НБУ, конвертувати до 25% корпоративної заборгованості.

Додати коментар Ваш email не буде опублікований