Збільшення кількості фахівців з техінвентаризації знизить ймовірність монополізації

За п’ять місяців з моменту вступу в силу нових правил технічної інвентаризації нерухомості вдалося нівелювати деякі проблемні моменти, які викликали побоювання в учасників ринку. Наприклад, на сьогоднішній день не відчувається брак фахівців, які пройшли необхідну атестацію. Не так давно наша компанія також отримала необхідний сертифікат, що дозволяє проводити технічну інвентаризацію. Таким чином, збільшення кількості сертифікованих фахівців на ринку знижує ймовірність монополізації даного виду послуг.

Згідно з наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28.12.2012 р № 658 з січня 2013 р діють нові правила технічної інвентаризації нерухомого майна.

Документ був розроблений з метою спрощення проведення операцій на ринку нерухомості. Основне нововведення, передбачене новими правилами, — скасування повноважень БТІ в проведенні технічної інвентаризації нерухомого майна та передача їх суб’єктам господарювання. При цьому обов’язковою умовою для такого суб’єкта є наявність хоча б одного виконавця робіт по техінвентаризації, минулого професійну атестацію в Мінрегіонбуді України.

Спочатку дане нововведення викликало неоднозначну реакцію як фахівців, так і громадськості. З одного боку, скасування функцій БТІ по техінвентаризації мало виключити монополію на ринку даних послуг, але з іншого боку —недостатня кількість атестованих фахівців могло спровокувати збільшення вартості послуг. На сьогоднішній день гострого браку фахівців не відчувається, до того ж перелік об’єктів, для яких потрібна обов’язкова технічна інвентаризація, істотно скоротився.

Ми припускаємо, що ринок самостійно врегулює питання вартості даного виду послуг, побоюватися значного стрибка цін не варто.

Хоча при угоді купівлі-продажу нерухомості проведення поточної технічної інвентаризації сьогодні законодавчо не обов’язково, експерт рекомендує її виконання — таким чином можна уникнути некоректного оформлення угоди. Технічна інвентаризація дозволить отримати точні відомості про актуальну площі об’єкта нерухомості, проведених змін планування приміщення і т.д.

Додати коментар Ваш email не буде опублікований