Рейтинг країн за якістю продукції

Американське видання журналу Forbes спільно з сервісом Statista опублікувало рейтинг країн-брендів Made In Country Index 2017. Рейтинг був складений на основі опитування 43 000 жителів з 52 держав світу. Основне питання, яке хотіли з’ясувати автори дослідження: товари з якої країни походження вважаються найбільш якісним у світі. Таким чином сформувався рейтинг країн ранжованих по відношенню до якості товарів вироблених в них.

В результаті, перше місце в рейтингу зайняла Німеччина, друге — Швейцарія, а третє — Європейський союз.

Таким чином, жителі країн які брали участь в дослідженні вважають найбільш якісними товари вироблені в Німеччині. У першій десятці більшість позицій займають європейські країни, за винятком США, Канади та Японії.

Україна посіла 45-е місце з 32 балами зі 100 можливих (вище розташувалася Індонезія, а нижче по списку — В’єтнам). Для порівняння, найближчі сусіди нашої країни опинилися на більш високих місцях. Так, наприклад, Польща розмістилася на 24-й позиції, Росія на 26, а Угорщина зайняла 28.

Made in Index 2017

Дослідження відношення до держав виробників цікаво ще й тим, що містить інформацію по кожній країні окремо, в тому числі і по Україні. Цікаво поглянути на ставлення мешканців інших країн до якості товарів вироблених в Україні.

Перша двадцятка країн по відношенню до якості українських товарів виглядає так:

Made in Ukraine

Найкраще до української якості відносяться в Об’єднаних Арабських Еміратах, далі йдуть Гонконг, Пакистан та інші. Цікаво, що за офіційними даними за 2016 рік частка товарообігу з ОАЕ становить 0,85%, з Гонконгом — 0,09%, а з Пакистаном — 0,22%.

Найімовірніше позитивне ставлення до якості української продукції в цих країнах склалося через те, що в них традиційно поставляється високотехнологічна продукція авіапромисловості, ядерні реактори тощо. У той же час, найбільший обсяг експорту України з такими державами як РФ (9,2%), Туреччина (8,47%) та Індія (6,61%).

Раніше рейтинг країн за вартістю бренду за 2016 рік був опублікований агентством Brand Finance. Дослідження (на основі об’єктивних даних, а не опитуванні респондентів) продемонструвало інші результати. Так перше місце за вартістю бренду держави зайняли США, друге — Китай, а третє Німеччина. Україна в рейтингу зайняла 59-е місце з 100 досліджених країн.

Варто зазначити що даний рейтинг показує суб’єктивне ставлення респондентів до якості. Таким чином, він не відображає реальну якість, а демонструє ставлення опитаного населення до країни виробника.

Додати коментар Ваш email не буде опублікований