Прибутковість великих ТРЦ в 2013 році залишиться на рівні 12-15% річних

Сегмент торгових центрів на сьогоднішній день залишається найбільш привабливим і прибутковим в секторі комерційної нерухомості. Дане твердження справедливе лише для великих ТЦ, прибутковість яких при сприятливому сценарії може показати незначне зростання.

У сегменті невеликих або неякісних торгових центрів (як правило, це перші ТЦ, що з’явилися в Україні) не виключено зниження прибутковості. Це пов’язано з поступовим насиченням ринку і посиленням конкуренції.

Потрібно відзначити, що 2013 рік обіцяє бути в цілому більш сприятливим для сегменту торгової нерухомості, ніж попередній. Тільки за перший квартал минулого року прибутковість високоякісних об’єктів торговельної нерухомості знизилася до 12-15%. Для порівняння на початку розвитку торгового сегменту, 5-7 років тому, прибутковість ТЦ досягала 25-30% річних. Тому сприяли високий орендні ставки і практично повна відсутність конкуренції.

Сьогодні для утримання прибутковості на максимальному рівні не досить просто здати в експлуатацію торговий центр з вдалим місцем розташування, максимально заповнений орендарями. У сучасних реаліях потрібен комплексний підхід до реалізації проекту, причому ще на початковому етапі. Саме тому зросла кількість звернень у сервейінгові компанії, які здатні заощадити 25-30% за рахунок оптимізації бізнес-процесів.

Додати коментар Ваш email не буде опублікований