При відсутності сертифіката у оцінювача укладена угода буде вважатися недійсною

Механізм навчання і видачі сертифікатів розроблений Фондом держмайна України і вже сьогодні застосовується на практиці. Таким чином, ми можемо говорити про те, що ринок оціночних послуг буде сформований на конкурентних засадах, що виключить монополізацію даного виду послуг.

Міністерство юстиції України внесло зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. Згідно з новими правилами нотаріус має право завіряти договори з участю фізичних осіб, предметом яких виступає рухоме або нерухоме майно, тільки при наявності оцінної вартості. Причому особлива увага потрібно звернути на той факт, що проводити оцінку можуть тільки фахівці, які мають відповідні сертифікати.

Порядок навчання, навчальні заклади, які мають право проводити сертифікацію, а також порядок внесення до реєстру суб’єктів оціночної діяльності визначені в ряді підзаконних актів, розроблених Фондом держмайна України. Вже сьогодні проводиться навчання відповідних фахівців, щоб станом на 1 серпня вони змогли приступити до виконання своїх обов’язків.

Нова система сертифікації та оцінки буде більш жорсткою з точки зору контролю, оскільки вона пов’язана з прямими надходженнями до бюджету, що гарантує прозорість проведення оцінки та адекватність її результату.

Хочу звернути увагу потенційних учасників угоди з купівлі-продажу рухомого та нерухомого майна: упевніться, що оцінювач, до якого ви звернулися, має відповідний сертифікат. В іншому випадку угода буде вважатися недійсною. Наявність сертифіката також можна буде перевірити на сайті Фонду держмайна України.

Додати коментар Ваш email не буде опублікований