На ринку нерухомості помітне пожвавлення

Державною службою статистики України опубліковані індекси будівництва, в Україні свідчать про деяке пожвавлення економіки.

Так в першому півріччі 2016 року обсяг виконаних будівельних робіт зріс на 9,1% по відношенню до перших шести місяців 2015 року та склав 24,86 мільярда гривень. При цьому будівництво, як житлової, так і нежитлової нерухомості зросла пропорційно.

Для житлової нерухомості зростання склало 10,7%, а для нежитлової — 11,2%. Для інженерних споруд приріст склав 7%. Житлової нерухомості було побудовано на суму 7,42 млрд. грн., Нежитлової — 6,02 мільярда.

«Ми називаємо цю ситуацію на ринку «вимушеної інвестицією», — прокоментувала дані Держстату начальник відділу оцінки «М Консалтинг Груп» Людмила Зінченко.

Експерт вважає, що зростання активності на ринку нерухомості в першу чергу викликане відкладеним попитом. У минулому році багато проектів комерційної нерухомості були заморожені в очікуванні «кращих часів», теж відбулося і в сегменті житлової нерухомості.

Але інвестори втомилися чекати, і ринок створює «кращі часи» сам для себе підвищуючи активність. Тим більше, альтернативи для інвестицій в нерухомість в Україні поки не з’явилося, ні банки ні біржі не є надійними майданчикамиЛюдмила Зинченко

На думку експерта, очікувати якихось значних змін цін на житлову і комерційну нерухомість в доступному для огляду періоді не варто, адже обсяги будівництва не настільки значні, щоб вплинутиПожвавлення на ринку нерухомості 2016, обсяг будівництва на ринок.

Додати коментар Ваш email не буде опублікований