Технічна інвентаризація — гарантія надійності конструкцій нерухомості

Спрощення процедури перепланування може привести до зростання порушень з боку власників нерухомості, оскільки поки не передбачений механізм перевірки цілісності несучих конструкцій.

В рамках дерегуляції будівельної галузі був зареєстрований законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переобладнання і перепланування житлових приміщень». Згідно з документом українцям дозволяється проводити перепланування житлових приміщень без отримання дозволів, виключення складають несучі конструкції і комунікації.

Експерти відзначають, що дана ініціатива може мати як позитивні, так і негативні наслідки. Розробники проекту стверджують, що закон прискорить процедуру перепланування, крім того виключить корупційну складову. Однак далеко не всі фахівці схвалюють дане нововведення.

Незважаючи на те, що документ імплементований кращий світовий досвід у цих питаннях, він розроблений без урахування нашого менталітету. Без механізму контролю невтручання в несучі конструкції можлива хаотична перепланування, яка в результаті може привести до появи на ринку вторинної нерухомості потенційно небезпечних об’єктів.

Щоб убезпечити себе від придбання проблемної нерухомості, я рекомендую покупцям перед операцією замовляти технічну інвентаризацію об’єкта. Це дасть гарантію надійності конструкцій нерухомості, що купується. З нашого досвіду можу сказати, що вже сьогодні зростає попит на послугу техінвентаризації при укладанні угоди купівлі-продажу вторинної нерухомості.

Додати коментар Ваш email не буде опублікований