Незалежний контроль будівництва

Фінансовий і технічний моніторинг

Незалежний контроль будівництва — затребувана послуга на ринку нерухомості України. Суть послуги полягає в постійному моніторингу процесу будівництва з боку незалежної консалтингової компанії.

Так як зведення будь-якої будівлі є масштабним і довгостроковим інвестиційним проектом, замовнику будівництва або інвестору необхідний інструмент перманентного моніторингу всіх процесів, як суто технічних, так і фінансових.

Відмінною рисою нашої послуги є те, що це постійний моніторинг, а не періодичні перевірки. Таким чином, замовник може бути впевнений в дотриманні термінів і якості робіт з боку підрядника і в тому, що виявлені порушення будуть своєчасно усуватися і інтерференції проблем, вдасться уникнути.

Контроль проекту можна умовно розділити на два потоки: фінансовий контроль і технологічний контроль. Практично завжди ці два процеси перетинаються, але працюють над кожним етапом відповідні експерти.

Незалежний контроль будівництва дозволяє здати об’єкт нерухомості вчасно і без шкоди якості та перевищення бюджету

Цілі будівельного контролю

Перед командою здійснює процес контролю будівництва ставиться кілька завдань:

  • Дотримання графіка будівництва
  • Дотримання якості робіт та матеріалів
  • Контроль витрати коштів

Контроль термінів будівництва

Фінансування і терміни робіт тісно пов’язані між собою. Справжньою проблемою для вітчизняного будівництва є практика затягування термінів. Відповідно і збільшуються бюджети і збитки інвестора.

Департамент будівельного консалтингу M Consulting Group на практиці декількох десятків об’єктів показує, що ефективність проекту в частині дотримання термінів може бути підвищена в межах 30-40% завдяки постійному контролю наших фахівців, а головне, можливості своєчасного втручання, в проблеми будівництва, чого не можна досягти шляхом періодичного аудиту проекту.

Контроль якості робіт

Якість матеріалів і робіт є не менш важливим фактором, ніж дотримання термінів. Проблеми, які може викликати недотримання норм і стандартів можуть бути виявлені не відразу, а через кілька місяців або років після завершення проекту. При цьому, потенціал ризиків, а як наслідок збитків, просто величезний.

Контроль якості також проводиться експертами постійно. Для процесу зведення будівель це особливо важливо, тому що багато порушень можна виявити тільки в процесі будівництва, а не постфактум.

Фінансовий контроль

Фінансові зловживання — це проблема постійно супроводжує будь-яке будівництво. Єдиним способом, що мінімізує збитки від несумлінності підрядників є постійна присутність експертів на об’єкті.

Наші фахівці мають великий досвід виявлення як фінансових, так і технічних зловживань. Але головним у наданої нашою компанією послуги є командна робота декількох експертів.

Так професіонали-будівельники можу з легкістю виявити фіктивні види робіт або визначити, що якість або кількість закуплених матеріалів не відповідає дійсності, тоді як фінансист проведе експертний аналіз документації на “своєму полі”.

Участь в процесі моніторингу незалежної експертної організації дозволяє уникнути затягування термінів і нецільового використання коштів, а також своєчасно реагувати на виникаючі в процесі реалізації проекту складності.

В кінцевому підсумку, незалежний контроль будівництва дозволяє інвестору уникнути більшості проблем з термінами і фінансуванням об’єкту нерухомості.