Будівельний сервейінг

Комплексний розвиток об'єктів нерухомості

Будівельний сервейінг — це реалізація системного і комплексного підходу до розвитку та управління нерухомістю протягом усього життєвого циклу. Це новий напрямок для України, проте досить затребуваний інвесторами і забудовниками великих об’єктів офісної, торговельної та житлової нерухомості як засіб оптимізації витрат і максимізації прибутку.

Основним завданням Сервейера є пошук такої моделі володіння нерухомістю, яка принесе власнику максимальну вигоду. Сервейігновая компанія пропонує замовнику найбільш ефективну стратегію втілення проекту і організовує безпосереднє управління цим проектом до його завершення.

Сервейінговая компанія не тільки пропонує замовнику будівництва ідеї і розробляє плани їх втілення, відмінною рисою послуги є те, що вона комплексна, і консалтингова компанія супроводжує проект протягом усього його життєвого циклу, від створення стратегії і супроводу процесу будівництва до управління об’єктом або його продажу.

Комплексний системний контроль використання коштів на всіх стадіях розробки планів, вибору підрядників, будівництва і ефективного життєвого циклу об’єкта нерухомості дозволяє знизити витрати на 25-30% і більше і ефективно вибудувати роботу з проектом.

Застосування концепції сервейінга передбачає розподіл функцій власника або інвестора проекту та керуючої організації — сервейінгової компанії. Власник бере участь у прийнятті стратегічних рішень, а тактика і операційне управління проектом лягає на Сервейера.

Функціонально управління проектом може бути розділене на етапи дослідження і планування, та етап реалізації проекту. Проекти нерухомості, до яких залучають сервейінговую компанію можуть бути різними. Це може бути проект будівництва торгового центру, стартом якого є розробка стратегії і пошук земельної ділянки для його втілення, а фіналом введення в експлуатацію, здача в оренду площ і управління або реконструкція офісної будівлі для подальшого продажу.

Загальним для всіх цих прикладів є те, що розробку і реалізацію планів з початку і до кінця несе відповідальність сервейінговая компанія. Таким чином, чим масштабніше і довше проект, тим вигіднішим є залучення у нього консультанта.

Цілі сервейінга

Основними цілями сервейінга нерухомості є:

  • Створення оптимальної стратегії розвитку об’єкта нерухомості з метою максимілізації прибутку в довгостроковому періоді
  • Оптимізація витрат власника або інвестора на розвиток об’єкта нерухомості (будівництво, реновацію або реконструкцію будівлі)
  • Землевпорядні роботи
  • Технічні, економічні та правові експертизи
  • Управління та контроль процесу будівництва (вибір підрядників, контроль графіка робіт, якості робіт та послуг
  • Управління самим об’єктом, тобто його комерційне використання

Основні принципи

Базовими принципами сервейінга є раціональність, системність і стратегічність. Будь-яка із запропонованих моделей розвитку повинна відповідати цим трьом базовим принципам. Так, навіть якщо в найближчій перспективі втілення якогось плану обіцяє велику вигоду, а в подальшому може обернутися збитками, такий план не може бути оптимальним (одна з вимог — стратегічність). Також, найкраща ідея не повинна прийматися за основу, поки не буде опрацьована до дрібниць (системність).

Сервейінг будівництва

Компанія M Consulting Group першої в Україні запропонувала ринку послугу будівельного сервейінга. Тому не буде перебільшенням сказати, що наша команда є найдосвідченішою в країні. Наші сервейери володіють найбільшим практичним досвідом розвитку нерухомості в Україні.

Послуга сервейінга включає:

Сервейінг не є експертизою в класичному розумінні. Крім експертних висновків команди фахівців замовник отримує рекомендації та детальні плани по збільшенню прибутковості об’єкта. Але і на цьому сервейінг не закінчується, після того, як плани будуть схвалені замовником, експерти приступають до їх виконання, тобто приймають відповідальність за кінцевий результат і контролюють процес під час втілення проекту.