Технагляд — розкіш чи необхідність?

Будівництво нерухомості далеко від джазових імпровізацій, цей процес не терпить творчих експериментів. Об’єкт повинен бути зведений чітко за затвердженим заздалегідь проекту, витримані технічні та експлуатаційні рекомендації до використовуваних матеріалів і технологій. Однак на практиці зустрічаються особливо «творчі» підрядники, які в процесі намагаються внести свої «корективи» в проект.

В результаті невмілих експериментів, готовий об’єкт може втратити свої експлуатаційні характеристики, адже часто все самовільні зміни спрямовані в бік економії

Наприклад, підрядник може змінити глибину залягання фундаменту, використовувати бетон не тієї марки, замінити утеплювач або оздоблювальний матеріал на менш якісний аналог. Особливо поширена така практика в приватному будівництві, де замовник повністю покладається на сумлінність будівельної бригади і в цілях економії відмовляється від послуги технічного нагляду. Однак трапляються подібні неприємності і в більш масштабному будівництві, відповідно і наслідки такої недалекоглядності також масштабні.

Я рекомендую нашим клієнтам не відмовлятися від послуги технічного нагляду, адже завжди краще попередити можливі помилки, ніж їх виправляти. В процесі технагляду ми виконуємо контроль якості виконуваних робіт (дотримання державних стандартів ДБН, технологій робіт). Контролюємо, чи відповідають будівельні роботи, вживані матеріали, технології та конструкції проектної документації.

Крім того, послуга технагляду покликана не допустити відхилень від заздалегідь затвердженого кошторису (за невеликими винятками) і затверджених термінів здачі об’єкта. Що сприяє економії коштів і часу замовника.

Хочу звернути увагу, що технічний нагляд повинен здійснюватися на всіх етапах будівництва, це дасть більш високі гарантії кінцевого результату. Фахівці з технагляду проводять приймання після кожного етапу робіт, щоб можна було проконтролювати якість прихованих процесів, при необхідності провести експертизу використовуваних матеріалів.

Технагляд — це гарантія дотримання інтересів замовника.

Додати коментар Ваш email не буде опублікований