Що таке RISC і MRICS

RICS — це міжнародна організація, яка об’єднує фахівців з нерухомості різних профілів. Організація є, найвпливовішим, найстарішим і привілейованим професійним об’єднанням у світі представляє інтереси експертів з управління нерухомим майном і його оцінку, ріелторів, девелоперів, інженерів, будівельників, експертів із землеустрою та інших професій.

RICS означає:

Royal Institution of Chartered Surveyors — Королівське товариство сертифікованих фахівців з нерухомості (Сервейер) *.

MRICS — Статус дійсного члена (Member of RICS) Королівського товариства дипломованих фахівців з нерухомості. Високий рівень як теоретичних, так і практичних знань і навичок, а також відповідність етичним стандартам професії.

AssocRICS — Асоційоване (Associate RICS) членство. Менш жорсткі вимоги до рівня теоретичних знань кандидата.

FRICS — Заслужений (Fellow of RICS) член організації, член-кореспондент. Ступінь, що присуджується за активний внесок у розвиток суспільства.

Всього організація об’єднує професіоналів 160 професій з 146 країн світу, а за станом на 2016 рік в світі налічувалося 125 000 дійсних її членів.

RICS — це знак якості, який засвідчує високий рівень експерта що вступив до організації. Якщо на візитній картці вашого співрозмовника стоїть абревіатура MRICS, можете бути твердо впевненими в його професіоналізмі.

Що означає ступінь MRICS

Для отримання статусу MRICS кандидат проходить процедуру оцінки професійної компетенції (APC — Assessment of Professional Competence) і відповідності етичним Кодексу RICS (Conduct rules, ethics and professional practice).

Членство в організації означає підтверджений рівень знань і моральних норм кандидата відповідно до досить жорстких стандартів Королівського товариства.

Для отримання ступеня MRICS необхідно здати складний кваліфікаційний іспит, який проходить виключно в очній формі, при особистій присутності кандидата. В процесі акредитації необхідно продемонструвати практичний досвід і знання на прикладах зі своєї реальної практики.

Таким чином, основним критерієм для MRICS є його досвід роботи і професіоналізм. Також всі фахівці повинні щорічно підтверджувати свої компетенції, для збереження статусу MRICS. Цього звання можна позбутися в разі, якщо буде встановлено факт порушення етичного кодексу або невідповідність професійним стандартам.

MRICS означає що:

 1. Член організації успішно склав іспит при вступі і щорічно підтверджує свій професійний статус
 2. Строго дотримується норм етичного Кодексу організації
 3. Застосовує в роботі міжнародні стандарти і практики RICS
 4. Бере участь в розвитку спільноти
 5. Має чудову репутацію в професійному середовищі

Цілі RICS

Основна мета спільноти — розвиток і контроль за дотриманням етичних норм і професійних стандартів. Також RICS активно займається освітньою діяльністю, розробляються і впроваджуються стандарти якості та практичні рекомендації в сфері нерухомості.

Історія клубу

Історія суспільства RICS бере свій початок в 1792 році, коли 20 фахівців зібралися в готелі Westminster Palace щоб створити комітет під головуванням Джона Клаттона, який і склав першу резолюцію, що поклала початок правилам і стандартам діяльності в сфері нерухомості.

У 1868 році в тому ж готелі, але вже в складі 49 осіб, спільнота зібралося знову, щоб затвердити резолюцію та обрати Раду організації на чолі з Президентом. Штаб квартира RICS розмістилася в Лондоні за адресою 12 Great George Street, де і до цього дня розташовується.

Головний офіс організації розташований в історичному серці Лондона, в 3-х хвилинах ходьби від знаменитого Біг-Бен (годинникової вежі Вестмінстерського палацу, що носить офіційну назву “Вежа Єлизавети”).

Статус королівської був отриманий організацією в 1881 році. Саме в цьому році спільноті була дарована Королівська грамота.

Необхідність появи професійної організації була обумовлена перш за все стрімкою індустріалізацією, що впливала, в свою чергу, на розвиток необхідної інфраструктури та об’єктів нерухомості, а головне, системи правил і стандартів для учасників ринку.

Спеціалізації

У Королівському товаристві Сервейер виділяють 21 спеціалізацію:

 • Arts & Antiques (Оцінка об’єктів культурної та архітектурної спадщини)
 • Building Surveying (Технічна експертиза будівель і споруд)
 • Building Control (Контроль якості будівельних робіт)
 • Commercial Property practice (Брокеридж комерційної нерухомості)
 • Environment (Екологія нерухомості)
 • Facilities Management (Управління, експлуатація та обслуговування будівель і споруд)
 • Geomatics & Hydrographic (Гідрографіка і Геоматика — просторова прив’язка)
 • Housing Management and Development (Управління і розвиток житлової нерухомості)
 • Machinery and Business Assets (Оцінка рухомих активів бізнесу, машин і обладнання)
 • Management Consultancy (Консалтинг в управлінні нерухомістю)
 • Minerals & Waste Management (Управління переробкою корисних копалин і відходів)
 • Project Management (Управління проектами)
 • Planning & Development (Проектування та розвиток об’єктів нерухомості)
 • Property Finance and Investment (Управління інвестиціями і фінансуванням)
 • Quantity Surveying and Construction (Розрахунок, управління і контроль витрат при будівництві)
 • Research (Науково-дослідницька діяльність)
 • Residential Property practice (Брокеридж житлової нерухомості)
 • Residential survey and valuation (Сервейінг і оцінка в житлової нерухомості)
 • Rural (Оцінка сільгосп об’єктів)
 • Taxation Allowances (Управління оподаткуванням)
 • Valuation (Оцінка вартості нерухомого майна)

Статистика RICS

 • Більше 125 000 дійсних членів RICS в світі (60 фахівців в Україні)
 • Штаб-квартира розташована в Лондоні, в представництва в більш ніж в 50 країнах
 • 160 професій з сектора нерухомості в складі 21-ї спеціалізації
 • Понад півтисячі досліджень, наукових робіт і практичних рекомендацій щорічно публікується від імені організації

Членство в RICS

Члени RICS — це фахівці, які представляють 21 спеціалізацію і понад 160 професій, що мають відношення до сфери розвитку нерухомості, будівництва та землекористування. Це інженери і архітектори, фахівці з фінансів та управління нерухомістю, оцінювачі, ріелтори, екологи, геодезисти і багато інших.

Як отримати MRICS

Існує два шляхи, пройшовши які можна отримати сертифікат MRICS, для початківців фахівців і професіоналів ринку.

Graduate route

Перший з них Graduate route передбачений для випускників університетів, які ще не мають практичного досвіду роботи. До проходження кваліфікації допускаються випускники навчальних закладів сертифікованих RICS.**

Senior Professional route

Це, як уже зрозуміло з назви, варіант акредитації для професіоналів що вже відбулися в своїй області. Необхідний досвід роботи становить від 5 років на керівній посаді в сфері нерухомості, також необхідно профільне (а краще декілька) вища освіта. Крім формальних вимог, основним є підтвердження кваліфікації на іспиті.


* Chartered — також може перекладатися як “дипломований” і як “привілейований”. Institution — в даному контексті означає організацію, співтовариство.

** На жаль, в Україні в даний час немає навчальних закладів, які мають необхідну акредитацію.


Офиційний сайт: www.rics.org

Додати коментар Ваш email не буде опублікований